BASES   PUBLICA LA TEVA HIST“RIA
INICIS   LLISTAT DE PARTICIPANTS
PREMIS   HIST“RIC DEL CONCURS
CALENDARI   CONTACTE
     
Iniciar Sessiů|Participants
HIST“RIC DEL CONCURS



VUITENA
EDICIÓ

EL GRUP LETTERMAN DEL COL.LEGI KOSTKA - JESUÏTES DE GRÀCIA DE BARCELONA FORMAT PER ÒSCAR ESCOLANO, XAVIER LONGÁS I INÉS MARÍN GUANYA EL PRIMER PREMI DE FICCIONS


En paraules del jurat la història In memoriam ha guanyat per "un relat d'una sorprenent maduresa, que dosifica el ritme narratiu (fins arribar al final sorpresa) amb una elegància poc habitual i anticipa el que podria arribar a ser una veu literària amb molta personalitat. De la qual és indestriable el domini indiscutible del material d'escriptura, és a dir, la llengua. Una felicitació molt sincera".


El segon premi ha sigut per al grup HOLMES format per Maria Martínez de l'IES de Balaguer, per la seva història No marxis, Júlia "un text intens i molt potent on es creuen dos narradors protagonistes que, en primera persona i en temps present, relaten el que succeeix en un instant d'impacte on la mort ofereix la seva cara més crua"

També es van lliurar els premis a la Millor Història de la Ciutat de Barcelona en aquest cas el premi va ser ex aequo entre el grup Manereos format per Manel Vázquez de l'IES Jaume Balmes amb Llums perdudes per "una escriptura madura i brillant on l'autor ens submergeix en un ball narratiu amb ritmes poètics, on realitat i fantasia s'uneixen per presentar-nos una revisió del conte del Peter Pan i la Wendoline, original i actual, que ens deixa amb un somriure als llavis en forma de cor".

I el grup East of Eden format per Camila Hope i Lisa Matamala de l'Escola IPSE de Barcelona amb La sang és més freda que la mel "perquè han construït una història rodona que transporta ala lector per els diversos estats anímics del seu protagonista. Un text fresc que passa de l'alegria al drama, amb apunts de misteri, pinzellades de romanticisme i un final que deixa al lector en estat de xoc".



Finalment es van lliurar els premis territorials i els diplomes als finalistes d'aquesta edició.

PREMI A LA MILLOR PROFESSORA:

Maria Oreto Martínez Sanchis
del IES Vicente Gandía - Villanueva de Castellón

PREMI POPULAR:

Grup Ganomar  format per Gabriel i Martín Magaña i Noelia Moreno del Col·legi Chiner Villarroya - València


PREMI ESPECIAL CIUTAT DE BARCELONA :

Grup Manereos  format per Manel Vázquez de l'IES Jaume Balmes - Barcelona
Grup East of Eden  format per Camila Hope i Lisa Matamala de l'Escola IPSE - Barcelona


PREMIS TERRITORIALS :

Girona: Grup Winter fortmat per Zoubida Azfan

Baix Llobregat: Grup Tiger Power fortmat per Samuel Román i Helena Gallego

Catalunya Central: Grup EseHRdobleGze fortmat per Samuel Román i Helena Gallego

Vallès Occidental: Grup Kawaï Potatoe  format per Iván Tubella

Vallès Oriental: Grup Baró Vermell format per Adrià Barceló

Barcelonès: Grup cafiag format per Carles i Glòria Figuerola

Penedès: Grup ppaf format per Pol Fernández i Pau Acedo

Tarragona: Grup Mary Carrie format per Mari Carmen Gallego

Terres de l'Ebre: Grup aligual format per Ainhoa Carles i Iraïs Garcés

Pirineus: Grup Projecte Catherine format per Mireia Llardén

Eivissa: Grup QUEENS.COM format per Mariam Bouchaniata, Oana Andorca i Coral Heredia

Mallorca: Grup bamaco format per Concha Català, Bàrbara Sánchez-Cantalejo i Mª del Mar Valdés.

Mallorca: Grup papaia2001 format per Maria Magdalena Ballester i Bartomeu Payeras

Menorca: Grup Mariona8 format per Georgina Masanés

València: Grup mireia_bort format per Mireia Bort

Alacant: Grup Irene_hdez format per Irene Hernández

Castelló: Grup maria_cdb format per Maria Querol

* premi ex aequo





Galeria lliurament premis:

Illes Balears

Catalunya
País Valencià


Segueix-nos:
Ajuda:
Qui som
FAQs
Notes de premsa
Contacte
Organitza:
Amb el suport de:
              
Amb la col·laboració de:

[Web creada per Duma Interactiva]